מבוא לקבלה - רמה א' - עולמו של המקובל
(מבוא לקבלה רמה א')

מבוא לקבלה – עולמו של המקובל

מנחה: שאול יודקביץ

מטרות הקורס:

מתן סקירה רחבה של חכמת הקבלה: עולמו של המקובל, כדי שהתלמיד יוכל להבין וליישם בחייו את עולם המושגים העיקרי של חכמת הקבלה ואת עולמו של המקובל בדרך הגיונית וגם בצורה חווייתית – רגשית

לפרטים והרשמה:052-880-6068 (ברק)

אפשר להירשם ישירות דרך האתר, לשם כך צריך לפתוח חשבון באתר האוניברסיטה של חיים קבלה, לאחר מכן יוצע לך לשלם לקורס דרך האתר עם הכניסה לקורס.

או בדוא"ל לכתובתcontact@livekabbalah.org

תכנית הקורס 10 מפגשים:

שיעור 1:הרקע ההיסטורי של חכמת הקבלה. מציאות ואשליה, עולם האמת, עולם השקר ואשליות החושים. מטרת הקיום האנושי. רצונות האדם וסוד סיפוקם. שפת המקובלים.

שיעור 2:איך התחיל הכל? בריאת היקום והיווצרותן של הנשמות "יש מאין". תיאורית "המפץ הגדול" של הפיסיקה המודרנית מול תיאורית "הצמצום" של האר"י מצפת. מהו שורש הרע בעולמנו?

שיעור 3:המאבק בין טוב ורע, שני הקטבים של הבריאה כבסיס למשמעות הקיום. מהי בחירה חופשית? הגיון מול אמונה.

שיעור 4:תורת התיקון. כיצד מסלול הגורל של חיי היום-יום משקף את מסעה של הנשמה אל השלמות. מדוע קורים דברים רעים לאנשים טובים? החוקים של סיבה ותוצאה. הבסיס של תורת גלגול הנשמות בלימודי הקבלה.

שיעור 5:שפת הענפים, ימין, שמאל ואמצע, צבעים ויסודות, איך מזהים רגשות? איך יודעים במה להלחם? מדריך להגדרת רגשות שליליים והדרך לשנות אותם.

שיעור 6:כלים לשינוי רוחני: א. הסביבה והחברה ב. עבודה פנימית ומדיטציה, האותיות העבריות כביטוי של כוחות קוסמיים נסתרים, התדרים הבלתי נראים של אבני הבניין של היקום. סיפורם של ע"ב שמות הבורא ושמות אחרים לאורך ההיסטוריה הלא רשמית של העולם.

שיעור 7:עקרונות בסיסיים במדיטציה של הקבלה. סודו של ה"אנא בכוח" כאחד מצירופי השמות הדומיננטיים בעולם המיסטי של היהדות.

שיעור 8:"עץ החיים", ספירות ועולמות. כיצד זה שהבורא הוא אחד, אינסופי ובלתי משתנה למרות שלא תמיד זה נראה כך? הקוסמולוגיה של טוב ורע, בחירה חופשית ותורת השכר והעונש של המקובלים.

שיעור 9:כיצד השפיע לימוד הקבלה על ההיסטוריה של העולם המודרני?

שיעור 10:המיתוס של המשיח, תחיית המתים, חיי נצח והלוח העברי. נבואות אחרית הימים בראי כתבי הקבלה והיכולת להבדיל בין עיקר לטפל, אמונות טפלות והדרכה לעתיד טוב יותר.


מחיר: $150.00